Wie we zijn

Wildlife Film Festival Rotterdam – WFFR – is een filmfestival waarin je de schoonheid van de natuur op groot scherm kunt ontdekken. Ieder jaar bieden we bezoekers een zorgvuldig gekozen programma met de beste en meest recente nationale- en internationale films.

De eerste editie vond plaats in 2015 voor 2.100 bezoekers. In 2019 ontving WFFR 12.500 bezoekers. De edities van 2020 en 2021 gingen wel door maar kende vanwege corona veel aanpassingen. Sinds 2020 worden alle films van WFFR ook online vertoond.

Als sinds de eerste editie vindt het festival plaats in Cinerama Filmtheater, centraal gelegen in hartje Rotterdam. Gedurende het jaar organiseert WFFR een On Tour programma waarbij de beste films van afgelopen editie ook buiten Rotterdam te zien zijn. Vanwege Corona is dit programma helaas stil komen liggen. Op het YouTube kanaal van WFFR kun je films van eerdere edities online bekijken.

WFFR heeft jaarlijks een nieuw thema en een nieuwe uitstraling dat tot uiting komt in het logo. Sinds 2017 is de flamingo verbonden aan WFFR en ontvangen de winnaars van de competitie de gouden flamingo.

De eerstvolgende editie staat gepland van dinsdag 4 tot en met zondag 9 oktober 2022. Gedurende deze zes dagen zijn er ruim 120 filmvertoningen, een educatieprogramma voor primair- en voortgezet onderwijs en een dagelijks talks programma met filmmakers. Op zaterdagavond 8 oktober 2022 is de flamingo award ceremonie waar de winnaars van de competitie bekend gemaakt zullen worden. Alle films van komende editie worden ook online vertoond van maandag 3 t/m zondag 31 oktober 2022.

WFFR, 30 oktober 2021. Foto Marco De Swart

Het team

Raymond Lagerwaard
Festivaldirecteur
raymond@wffr.nl

Ingrid Reimert
Coördinator Fondsen
ingrid@wffr.nl 

Roelof Jan Donner
Coördinator Programma
roelofjan@wffr.nl

Loes Hoogkamer
Coördinator Productie
loes@wffr.nl

Petra de Koning
Coördinator Communicatie
petra@wffr.nl

Estelle Hendriks
Coördinator Educatieprogramma
estelle@wffr.nl

Gerben de Louw
Techniek
gerben@wffr.nl

Michiel Visser
Coördinator kassa
michiel@wffr.nl

Lara Arnoldus
Coördinator vrijwilligers
lara@wffr.nl

Robert Horsten
Financiën
horsten@wffr.nl

Robert de Rek
Techniek
robert@wffr.nl

Sanne Jacobs
Special Events
sanne@wffr.nl

Lisa Tiggelman
Redactie en communicatie
lisa@wffr.nl

Anne Bakker
Nieuwsbrieven
anne.bakker@wffr.nl

Lotte Kok
Coördinator Filmmakers
lotte@wffr.nl

Joost Philips
Medewerker Shorts Programma
joost@wffr.nl

Leon op de Beek
Coördinator WFFR Online
leon@wffr.nl

Anne Wabeke
Coördinator Talks Program
anne@wffr.nl

Jacqueline Kolpa
Producent Hospitality
jacqueline@wffr.nl

Marieke Holtes
Coördinator Classical Music Program
marieke@wffr.nl